podróże, wyprawy, relacje
ARTYKUŁYKRAJEGALERIEAKTUALNOŚCIPATRONATYTAPETYPROGRAM TVFORUMKSIEGARNIABILETY LOTNICZE
Geozeta.pl » Burkina Faso - wiza, ambasady, przepisy
reklama

Burkina Faso - wiza, ambasady, przepisy

Ouagadougou     
burkina.faso
Burkina Faso - podróże do Burkiny FasoBurkina Faso - mapa krajuBurkina Faso - spis artykułów i galeriiBurkina Faso - wiza, ambasady, przepisy wjazdowe, informacje dla kierowców, podróżowanie po kraju, przepisy celne, bezpieczeństwo, przydatne informacjeBurkina Faso - aktualna pogoda, roczny opad i temperaturaBurkina Faso - szczepienia, zdrowie, poradyBurkina Faso - kurs waluty, przelicznik na PLN, USD, EUROBurkina Faso - co zwiedzić, zabytki Listy Światowego Dziedzictwa UNESCOBurkina Faso - przewodniki, mapy, atlasy
Wybierasz się tam? Będzie ci potrzebna wiza do Burkiny Faso. W Geoblogu możesz ją zamówić z dostawą do domu!
Zobacz cenę wizy do Burkiny Faso, oferujemy najniższe stawki pośrednictwa w uzyskaniu wiz.
Wiza, przepisy wjazdowe
Obywatele RP mają obowiązek posiadania wiz na przejazd i pobyt. Wizy na pobyt krótki (do 90 dni) wystawiane są przez placówki dyplomatyczne Burkina Faso (najbliższa w Berlinie). Turysta powinien mieć wystarczające środki na utrzymanie, nie trzeba ich jednak okazywać przy wjeździe.
Podróżowanie po kraju
Ze względu na dużą liczbę policyjnych punktów kontrolnych oraz fałszywych blokad ustawianych przez grupy bandyckie podczas podróży samochodem należy być ostrożnym i uważać, by swym zachowaniem nie sprowokować do użycia broni.
Bezpieczeństwo
Ludność miejscowa jest na ogół przyjaźnie nastawiona do turystów, niemniej w porównaniu z poprzednimi latami odnotowano znaczny wzrost przestępczości. Na głównych drogach krajowych dochodzi do napadów bandyckich z użyciem broni. Szczególnie zagrożone są drogi łączące stolicę z Nigrem, Togo, Ghaną i Wybrzeżem Kości Słoniowej. Odradza się podróżowanie w nocy pomiędzy miastami. Ze względu na liczne kontrole policyjne należy zawsze mieć przy sobie paszport, a podczas kontroli zachować spokój i unikać prowokacyjnych zachowań. W stolicy lepiej zrezygnować z samotnych wycieczek po zmroku, a dokumenty i gotówkę przechowywać w wewnętrznych kieszeniach.
Przydatne informacje
• W północnej części kraju panuje klimat saharyjski, w południowej – tropikalny. Pora sucha i chłodna przypada na okres od listopada do lutego (średnia temperatura 25 st. C), pora gorąca – od marca do maja (40–45 st. C), pora deszczowa – od czerwca do września (ok. 28 st. C).
• Baza turystyczna jest na poziomie dostatecznym. W stolicy czynny funkcjonuje 4-gwiazdkowy hotel (Sofitel) oraz wiele hoteli o niższym lecz zadowalającym standardzie.
• Air Burkina obsługuje połączenia lotnicze pomiędzy najważniejszymi miastami
Źródło: Ministerstwo Spraw Zagranicznych
Polskie placówki dyplomatyczne
Brak polskiej placówki dyplomatycznej. Ambasador RP w Dakarze (Senegal) akredytowany jest również w Burkina Faso.
Przedstawicielstwa dyplomatyczne akredytowane w Polsce (lub najbliższe)
Ambasada Burkina Faso
Karolingerplatz 10/11
D-14052 Berlin-Charlottenburg
tel.: (0-0 49 30) 301 05 99-0
fax: (0-0 49 30) 301 05 99-20
embassy_burkina_faso@t-online.de